Collection: Baby & Child Oral Care

33 products
  • Gum and Tooth Wipes
    Regular price
    $13.95
    Sale price
    $13.95
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Finger Brush (6-12mths)
    Regular price
    $9.95
    Sale price
    $9.95
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Tooth & Gum Brush (2-5yrs)
    Regular price
    $9.95
    Sale price
    $9.95
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Soft Toothbrush (12-24mths)
    Regular price
    $9.95
    Sale price
    $9.95
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Bio Toothbrush - Bunny
    Regular price
    $9.50
    Sale price
    $9.50
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Bio Toothbrush - Koala
    Regular price
    $9.50
    Sale price
    $9.50
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Bio Toothbrush - Dino
    Regular price
    $9.50
    Sale price
    $9.50
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Bio Toothbrush - Hippo
    Regular price
    $9.50
    Sale price
    $9.50
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Bio Toothbrush - Unicorn
    Regular price
    $9.50
    Sale price
    $9.50
    Regular price
    $9.95
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Bio Toothbrush - Monkey
    Regular price
    $9.50
    Sale price
    $9.50
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Zollipops
    Regular price
    $9.50
    Sale price
    $9.50
    Regular price
    $10.99
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Zaffi Taffy
    Regular price
    $6.50
    Sale price
    $6.50
    Regular price
    $7.99
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Blueberry Toothpaste
    Regular price
    $9.25
    Sale price
    $9.25
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Bubblegum Toothpaste
    Regular price
    $9.25
    Sale price
    $9.25
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Berries & Cream Toothpaste
    Regular price
    $9.25
    Sale price
    $9.25
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Banana Toothpaste
    Regular price
    $9.25
    Sale price
    $9.25
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Strawberry Toothpaste
    Regular price
    $9.25
    Sale price
    $9.25
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Raspberry Toothpaste
    Regular price
    $9.25
    Sale price
    $9.25
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Blackcurrant Toothpaste
    Regular price
    $9.25
    Sale price
    $9.25
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Milkshake Toothpaste
    Regular price
    $9.95
    Sale price
    $9.95
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Flavor Free Toothpaste
    Regular price
    $9.25
    Sale price
    $9.25
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Bio Rinse Cup - Bunny
    Regular price
    $9.95
    Sale price
    $9.95
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Bio Rinse Cup - Koala
    Regular price
    $9.95
    Sale price
    $9.95
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Bio Rinse Cup - Dino
    Regular price
    $9.95
    Sale price
    $9.95
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Bio Rinse Cup - Hippo
    Regular price
    $9.95
    Sale price
    $9.95
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Tooth Keeper - Bunny
    Regular price
    $9.50
    Sale price
    $9.50
    Regular price
    $12.95
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Tooth Keeper - Koala
    Regular price
    $9.50
    Sale price
    $9.50
    Regular price
    $12.95
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Tooth Keeper - Dino
    Regular price
    $9.50
    Sale price
    $9.50
    Regular price
    $12.95
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Tooth Keeper - Hippo
    Regular price
    $9.50
    Sale price
    $9.50
    Regular price
    $12.95
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Tooth Keeper - Buzzy
    Regular price
    $9.50
    Sale price
    $9.50
    Regular price
    $12.95
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Tooth Keeper - Tickle
    Regular price
    $9.50
    Sale price
    $9.50
    Regular price
    $12.95
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Sleepover Bag
    Regular price
    $10.95
    Sale price
    $10.95
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
_______________
 
From 6-month old babies, to toddlers, and to adults, all the products you see here have been chosen because we believe they help minimize the impact on the environment. We do our best to source products that are either organic, natural, safe, recyclable, biodegradable, or all of the above! If a product is listed here, it is because it satisfies one or more of these requirements. In this category, most of the products have fully biodegradable packages, and the product themselves are either 100% biodegradable, or a combination of biodegradable and recyclable.